İş Bankası Kredi Borç Erteleme Nedir? Nasıl Yapılır?

26.08.2020
25
İş Bankası Kredi Borç Erteleme Nedir? Nasıl Yapılır?

İş Bankası kredi borç erteleme işlemleri ve kredi kartı borcu taksitlendirme için 2020 içerisinde İş Bankasının özel kampanyaları sizler için derledik.

Koronavirüs salgını her geçen gün dünyayı kasıp kavururken pek çok ekonomi de bu salgından dolayı çok kötü etkilendi. Bu durumdan sonra, pek çok banka destek paketleri açıklamaya başladı. Açıklanan destek paketleri ile beraber, kredi borçları ertelendi ve yeni krediler açıldı. İş Bankası da bu bankalardan biri, İş Bankası geçtiğimiz günlerde kredi borçlarını erteleyeceğini ve kredi kartları için ek limitler getirebileceğini açıkladı.

İş Bankası’nın yapmış olduğu açıklamaya göre, kredi borçları müşterilerinin ihtiyacı durumunda 3 aya kadar ertelenebilecek. Ayrıca sadece kredi değil, kredili mevduat hesapları kredi kartı borçları ek hesap gibi tüm hesapların borçlarının 3 aya kadar ertelenebileceği açıkladı.

İş Bankası Kredi Borç Erteleme Nasıl Yapılır?

İş Bankası kredi borç erteleme için bankaya başvuran tüketiciler, ihtiyaç kredileri, kredi kartları ve ek hesap borçlarını 3 ay süreyle erteleyebilecekler.  Buna göre, banka müşterileri yaklaşık 3 ay boyunca kredi borçlarının taksit ödemelerini yapmayacaklar. Borç erteleme işlemi için İş Bankası şubelerine gidilmeye gerek kalmayacak. Müşterileri, 0850 724 0 724 adlı numarayı arayarak, İş Bankası müşteri iletişim merkezine borç erteleme için başvuruda bulunabilecekler.

İş Bankası Başka Hangi Önlemler Aldı

İş Bankası koronavirüs salgını nedeniyle aldığı önlemleri sıklaştırdı. Çalışanlar için alınan önlemler ve müşteriler için alınan pek çok önlem bulunuyor.  İş Bankası’nın geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklamaya göre, İş Bankası 12.00 ile 17.00 arasında hizmet verebilecek. Ayrıca yaşanabilecek olası bir olumsuz duruma karşın, ATM’lerden çekilebilecek maksimum para limitlerinde de artışa gidildi.

 

İş Bankası tüm bunlara ek olarak, 30 Nisan’a kadar, internet, atm ve mobil şubeden gerçekleştirilecek eft ve havale işlemlerinden herhangi bir ücret almayacak.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.