Ziraat Bankası Iban Numarası Öğrenmek

02.08.2020
16
Ziraat Bankası Iban Numarası Öğrenmek

Para transferi ve havale gibi işlemlerimizde güvenle para gönderip almak için en önemli ihtiyacımız IBAN numarasıdır. Hemen hemen herkesin sahip olduğu banka hesabının kimlik numarası gibi olan IBAN numarası ile birçok banka işlemimizi kolayca halledebiliriz. Çoğu banka işlemini internet üzerinden gerçekleştirdiğimiz günümüzde herkesin muhakkak IBAN numarası olması önemli bir unsur. IBAN numarası nedir? IBAN numarası nasıl alınır ve Ziraat Bankası IBAN numarası nasıl öğrenilir? konusunda bilgi edinmek için yazımızın devamını okuyabilirsiniz.

IBAN Numarası Nedir?

IBAN numarası uluslararası standartlarda olan ve banka hesabımızı tanımlamak için oluşturulan hesabımıza ait numaralardır. Tüm bankacılık işlemlerimizde kullanabileceğimiz IBAN numarası sayesinde para transferlerimizi daha hızlı, hatasız ve güvenli bir biçimde gerçekleştirebiliriz. Her IBAN numarası yalnızca bir banka hesabı için özel ve tek olarak tanımlanır. Böylece her banka hesabınıza özel bir IBAN numaranız oluşturulmuş olur. Elbette farklı banka hesaplarınız bulunuyorsa birden fazla IBAN numaranız var demektir.

Ziraat Bankası IBAN Numarası Nasıl Öğrenilir?

IBAN numaranızı öğrenmek için birden fazla yöntem bulunmaktadır. Ziraat bankası IBAN numarası öğrenmek için Ziraat Bankası internet sitesi üzerinde yer alan IBAN sorgulama alanına aşağıdaki bilgileri yazarak öğrenebilirsiniz. Öncelikle hesabınızın olduğu şube ismini öğrenmeniz gerekiyor. Şubenizin ismini bilmiyorsanız websitesi üzerindeki şube sıralamaları alanından şube isminize ve şube kodunuza ulaşabilirsiniz. Ardından müşteri numaranızı ve Ziraat Bankası ek no yu girmelisiniz bu numara hesabınızın son dört rakamı olarak da bilinmektedir. Bu bilgileri sisteme girip onaylandıktan sonra ekranın sağ tarafında IBAN numaranız hesaplanmış olarak gösterilecektir. Ancak eğer internet üzerinden bu işlemleri gerçekleştirmeyi bilmiyorsanız Ziraat Bankası müşteri hizmetlerini arayıp burada belirtilen aynı bilgileri ileterek IBAN numaranızı kolaylıkla öğrenebilirsiniz.

Size verilen IBAN numarasını kontrol edip doğruluğundan emin olmak istiyorsanız ise Türkiye Bankalar Birliği sayfasında yer alan IBAN doğrulama alanından bu numarayı ve farklı IBAN numaralarını kontrol edebilirsiniz.

Yukarıdaki bilgiler ışığında Ziraat Bankası IBAN sorgulamak ve öğrenmek oldukça kolay bir işlemdir. IBAN numaranızı öğrendikten sonra tüm banka işlemlerinizi bu numara üzerinden gerçekleştirebilirsiniz.

ETİKETLER:
YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.