Tatil Kredisi Nasıl Alınır

02.05.2020
40
Tatil Kredisi Nasıl Alınır

TATİL KREDİSİ

 

Tatil yapmak hepimizin ihtiyacıdır. Bütün bir yıl düzenli çalışırız ve sonunda hak ettiğimiz tatili elde etmek isteriz. Ancak tatil zamanı elimiz sıkışık olabilir. Bu durumlarda da devreye bankaların sağlamış olduğu tatil kredisi girer. Tatil kredisi ihtiyaç kredisi olarak müşteriye sunulmaktadır. Bankaların ihtiyaç kredisi kapsamında, tatil kredisi altında ihtiyaç kredisinden farklı faiz oranı ve farklı kullanım koşulları ile birlikte yeni bir kredi imkanı bulunmaktadır.

 

Tatile gitmek isteyen kişilere özel olarak uygun kredi seçenekleri ile birlikte bankalar tarafından sağlanılan çoğunlukla yaz aylarında verilen kampanyalı tatil kredisi türü olarak göz önünde bulunmaktadır. İhtiyaç kredisi adı altında sağlanılan bu kredilerin kullanım koşullarında yaz ayı için maksimum üç ay erteleme özelliği bulunmaktadır. Buna uygun kredi çekmek ve ödeme planı oluşturmak tamamen müşterinin inisiyatifine bırakılmıştır. Bu sayede tatil için kredi çekerek, bunu üç ay faiz eklenmeden erteleyerek, tatil dönüşünde istediğiniz zamana ilgili krediyi ödemeye başlayabilmeniz mümkündür.

 

Tatil Kredisi Başvurusu

 

Tatil kredisi başvurusu yapabilmek için ilgili bankaya gitmek ve bu bankaya bireysel olarak ihtiyaç kredisi – tatil kredi ürünü olarak başvuruda bulunmak gerekmektedir. TC kimlik belgesi, düzenli gelir beyanı belgesi ve ikametgah belgesi ile birlikte ilgili bankaların şubelerinden başvuru yapılabilmektedir. Kendi çalıştığınız bankadan bu krediyi alabilmek için ise, direkt olarak internet bankacılığı ya a mobil bankacılık alanlarının anında kredi seçeneklerinden ilgili yere yönelim sağlayabilirsiniz.

 

TATİL KREDİSİ VEREN BANKALAR

 

Tatil kredisi son dönemde çok popülerlik gösteren bir kredi seçeneğidir. Ancak her banka tatil kredisi imkanı sunmaz. Bununla birlikte kişinin kredi notuna bakılması, çalıştığı bakaya bakılması, kişinin düzenli gelirinin olup olmadığına bakılması gibi birtakım kriterler bulunmaktadır. Aşağıda tatil kredisi alabilmek için en uygun ve en kolay ürünü sunan bankalar hakkında bilgi verilmiştir. Siz de ilgili krediyi alabilmek adına bu bankalara yönelim sağlayabilirsiniz. Tatil kredisi veren bankalar 3 ay ertelemeli olmak üzere ve maksimum 60 ay vade ile maksimum 15.000 TL ye kadar anında kredi desteği sağlamaktadır. bu rakamın üzerinde bir kredi çekim talebinde bulunmak için, ilgili bankanın şubesine müracaat etmek gerekmektedir.

 

Yapı Kredi Bankası

 

Anında 15.000 TL kredi imkanı sağlamakta bunun üzeri krediler için bankaya müracaat kabul etmektedir. 36 ay vade ile tatil kredisi sunmaktadır. Bu krediyi çeken kişilerin zorunlu hayat sigortası yaptırması gerekmektedir. Başvuru merkezleri, mobil bankacılık, internet bankacılığı, telefon bankacılığı ve şube aracılığı ile müracaattır.

 

İş Bankası

 

10.000 TL ye kadar anında kredi imkanı sunulmaktadır. Maksimum 60 ay vadelendirme ve üç ay taksit erteleme seçeneği bulunmaktadır. İş bankasında esnek taksit ödeme imkanı bulunur. Yani ödeyemediğiniz zamanlarda dondurarak bir sonraki ay ödeme imkanı elde edebilirsiniz. İşcep aracılığı ile anında kredi başvurusuna bulunulabilir. Ancak 10.000 TL üzeri için şubeye müracaat edilmesi uygundur.

 

 

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.